PROJEKT SCHODY

Projekt Schody jest projektem interdyscyplinarnym, to projekt malarsko-filmowy. Składa się z dwóch części: SCHODY DO GÓRY i SCHODY W DÓŁ. Schody są metaforą drogi i kierunek do góry lub na dół determinuje tu mój sposób interpretacji.

UCIELEŚNIENIE

Ucieleśnienie jest cyklem malarsko-rysunkowym, którego głównym tematem jest ciało. Jest to moja bardzo osobista próba zmierzenia się z tym tematem na płaszczyźnie obrazu.

GRA ZNAKIEM

Gra znakiem jest rodzajem dziennika popkulturowego, moją prywatną notatką z otaczającego mnie świata, To przestrzeń zero-jedynkowa istniejąca w obrębie czerni i bieli, przestrzeń bardzo autonomiczna, bo budowana jedynie przez znak. Jako tworzywa używam materiałów ze świata popkultury, zdjęć z gazet, czasopism, kolorowych magazynów. Przetwarzam to wszystko w notatkę znakiem. Gra znakiem to moja transkrypcja rzeczywistościtakie moje sprawozdanie z oglądu świata.

TYPOGRAFIONY Ziemia Jałowa

Typografiony są cyklem rysunkowo-typograficznym, w którym łączę technikę rysunku, typografii i kolażu. Prace mają wymiary 200 na 140 cm. Pierwsze cztery rysunki są impresją na temat Ziemi jałowej TS Eliota. Jest to moja, bardzo osobista próba odczytania tego poematu. TS Eliot fascynował mnie jeszcze w czasach studenckich, dlatego cieszę się, że udało mi sie wrócić do tego tematu.

Technika: papier gruntowany, pędzel, tusz akryl. kolaż. Każda praca składa się z czterech kartonów.

TYPOGRAFIONY Neruda

Technika: papier gruntowany, pędzel, tusz akryl. kolaż. Każda praca składa się z dwóch kartonów.

Typografiony są obiektami rysunkowo typograficznymi w których łączę eksperymentalną typografię, rysunek i kolaż. Zainteresowanie typografią jest logiczną konsekwencją moich wcześniejszych zainteresowań znakiem. Jeśli interesuje mnie znak wzięty z gestu malarskiego, to oczywiście musi mnie interesować znak wzięty z komunikacji słownej, a właściwie z plastycznej formy tej komunikacji. Tekst jest dla mnie tworzywem plastycznym. a znak wzięty z litery czy z bloku tekstu ma taką samą wartość plastyczną jak plama i linia zbudowana pędzlem. Faktura wynikające ze zwartego tekstu jest równie interesująca jak faktura wynikająca z przecierania pędzlem. Pretekstem do moich poszukiwań jest poezja Pablo Nerudy. W typografii obok formy ważna jest również treść, dlatego wybór poezji Pabla Nerudy nie jest przypadkowy.
Poezja jest zawsze sugestią, tak samo jak zawsze sugestią jest znak.